MMJCJ32MLB7476MPPDT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1 670
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MMJCJ32MLB7476MPPDT1
DigiKey Part Number
587-MMJCJ32MLB7476MPPDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCJ32MLB7476MPPDT1
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCJ32MLB7476MPPDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)