MMASU063SCG2R8CFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 270
KEMET
Murata Electronics
2.8 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MMASU063SCG2R8CFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG2R8CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG2R8CFNA01
Description
CAP CER 2.8PF 50V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)