MMASU063SCG101JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 14 850
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
YAGEO
YAGEO
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MMASU063SCG101JFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG101JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG101JFNA01
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)