CL03C101JB3NNNC
DigiKey Part Number
1276-6758-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6758-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6758-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03C101JB3NNNC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CL03C101JB3NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)