MLAST063SCG821JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 5 200
Taiyo Yuden
In Stock: 445 971
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
820 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MLAST063SCG821JFNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST063SCG821JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST063SCG821JFNA01
Description
CAP CER 820PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLAST063SCG821JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)