MLASL329JB5475MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MLASL329JB5475MTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL329JB5475MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL329JB5475MTNA01
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL329JB5475MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)