MLASL063SB5224KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 409 888
Taiyo Yuden
In Stock: 27 395
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MLASL063SB5224KFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL063SB5224KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL063SB5224KFNA01
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASL063SB5224KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)