CL03A224KP3NNNH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 64
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 12 235
Datasheet
Würth Elektronik
In Stock: 29 362
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CL03A224KP3NNNH
DigiKey Part Number
1276-CL03A224KP3NNNHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A224KP3NNNH
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL03A224KP3NNNH Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)