MLASH31LSB7104KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1 021
Taiyo Yuden
In Stock: 2 000
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 60
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
TDK
In Stock: 3
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MLASH31LSB7104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH31LSB7104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH31LSB7104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASH31LSB7104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)