MLASG31LAB7106KTNB25 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
TDK
YAGEO
In Stock: 840
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MLASG31LAB7106KTNB25
DigiKey Part Number
587-MLASG31LAB7106KTNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MLASG31LAB7106KTNB25CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MLASG31LAB7106KTNB25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASG31LAB7106KTNB25
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASG31LAB7106KTNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)