CL31B106KLHSFNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 118 383
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 140 443
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
TDK
YAGEO
In Stock: 840
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B106KLHSFNE
DigiKey Part Number
1276-CL31B106KLHSFNETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B106KLHSFNE
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B106KLHSFNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)