MBASU105SCG1R5CFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 11
YAGEO
1.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MBASU105SCG1R5CFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU105SCG1R5CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU105SCG1R5CFNA01
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASU105SCG1R5CFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)