UMK105CG1R5CVHF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 21 148
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
YAGEO
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 6
Murata Electronics
Murata Electronics
1.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMK105CG1R5CVHF
DigiKey Part Number
UMK105CG1R5CVHF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105CG1R5CVHF
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105CG1R5CVHF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)