MBASH21GBC7105MTCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 287
Datasheet
Murata Electronics
1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
MBASH21GBC7105MTCA01
DigiKey Part Number
587-MBASH21GBC7105MTCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASH21GBC7105MTCA01
Description
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASH21GBC7105MTCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)