MBASE31LSB5106MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 93
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 960
Datasheet
In Stock: 0
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
Murata Electronics
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MBASE31LSB5106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MBASE31LSB5106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASE31LSB5106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASE31LSB5106MTNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)