CL31A106MOHNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 97 189
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2 965
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
In Stock: 93
Murata Electronics
Taiyo Yuden
10 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CL31A106MOHNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31A106MOHNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A106MOHNNWE
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31A106MOHNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)