EMK325AC6476MM-P
DigiKey Part Number
587-5427-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-5427-1-ND - Cut Tape (CT)
587-5427-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMK325AC6476MM-P
Description
CAP CER 47UF 16V X6S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
EMK325AC6476MM-P Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)