CL32X476MOJNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL32X476MOJNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32X476MOJNNWECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32X476MOJNNWEDKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32X476MOJNNWE
Description
1210 47UF X6S 16V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)