CDRH127-330MC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Sumida America Inc.
In Stock: 3 066
Datasheet
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 990
Delevan
In Stock: 886
CODACA
33 µH Shielded Inductor 3 A 64.8mOhm Max Nonstandard
CDRH127-330MC
DigiKey Part Number
308-1083-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127-330MC
Description
FIXED IND 33UH 3A 64.8 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDRH127-330MC Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
64.8mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)