591AD156M254DG is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
156.254 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
591AD156M254DG
DigiKey Part Number
863-591AD156M254DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
591AD156M254DG
Description
XTAL OSC XO 156.2540MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
125mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA