591AD148M500DG is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 50
Datasheet
Similar
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
New at DigiKey
148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
591AD148M500DG
DigiKey Part Number
863-591AD148M500DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
591AD148M500DG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
125mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA