590JD150M000DGR is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
150 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
590JD150M000DGR
DigiKey Part Number
863-590JD150M000DGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
590JD150M000DGR
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
90mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA