590FC200M000DG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 40
In Stock: 231
New at DigiKey
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
590FC200M000DG
DigiKey Part Number
863-590FC200M000DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
590FC200M000DG
Description
XO DIFF OE PIN 2 10-810MHZ
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
100mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA