590AD155M520DGR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
In Stock: 244
New at DigiKey
155.52 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
590AD155M520DGR
DigiKey Part Number
863-590AD155M520DGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
590AD155M520DGR
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±7ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
125mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA