511BAA125M000BAGR is out of stock and can be placed on backorder.
CTS-Frequency Controls
Renesas Electronics Corporation
ECS Inc.
SiTime
SiTime
New at DigiKey
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
511BAA125M000BAGR
DigiKey Part Number
863-511BAA125M000BAGR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
511BAA125M000BAGR
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.052" (1.33mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA