SIT9365AC-2B2-33E100.000000G | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-SIT9365AC-2B2-33E100.000000G-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT9365AC-2B2-33E100.000000G |
Description | MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SIT9365AC-2B2-33E100.000000G Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±25ppm |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Packaging Bulk | Current - Supply (Max) 79mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 6-PQFD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 58mA |