SIT9121AI-1D3-33E125.000000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
Direct
Skyworks Solutions Inc.
ECS Inc.
Taitien
Connor Winfield
In Stock: 20
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
SIT9121AI-1D3-33E125.000000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AI-1D3-33E125.000000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AI-1D3-33E125.000000Y
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT9121AI-1D3-33E125.000000Y Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA