SIT9121AC-2CF-25N24.000000Y
DigiKey Part Number
1473-SIT9121AC-2CF-25N24.000000YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9121AC-2CF-25N24.000000Y
Description
MEMS OSC XO 24.000000 MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V