SIT3372AC-1B2-30NB30.720000
DigiKey Part Number
1473-SIT3372AC-1B2-30NB30.720000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3372AC-1B2-30NB30.720000
Description
MEMS OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
30.72 MHz VCXO LVPECL Oscillator 3V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
92mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVPECL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
3V