SIT9002AI-233N33EB100.00000 is out of stock and can be placed on backorder.
SiTime
In Stock: 339
Datasheet
In Stock: 0
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9002AI-233N33EB100.00000
DigiKey Part Number
1473-SIT9002AI-233N33EB100.00000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9002AI-233N33EB100.00000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
±0.25%, Center Spread
Current - Supply (Max)
85mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)