SIT8208AI-2F-18E-28.636300T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
28.6363 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AI-2F-18E-28.636300T
DigiKey Part Number
SIT8208AI-2F-18E-28.636300T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AI-2F-18E-28.636300T
Description
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
31mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA