CKRD4810-10
DigiKey Part Number
CKRD4810-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKRD4810-10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-530V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKRD4810-10 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 530 V
Series
Load Current
10 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C