ABLM1A24012
DigiKey Part Number
4008-ABLM1A24012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLM1A24012
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 30W
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 1.25A
EDA/CAD Models
ABLM1A24012 Models
Category
Power (Watts)
30W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
87%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
AC Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
2.19" L x 1.42" W x 3.58" H (55.6mm x 36.1mm x 90.9mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
1.25A