SI-B8V342560WW
DigiKey Part Number
1510-1326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI-B8V342560WW
Description
LED MOD F562A G2 LNR STRP 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module LT-F562A_G2 White, Warm Linear Light Strip
Category
Temperature - Test
50°C
Manufacturer
Samsung Semiconductor, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.8V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
138 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1.62A
Part Status
Obsolete
CRI (Color Rendering Index)
80
Type
LED Module
Viewing Angle
115°
Color
White, Warm
Features
With Connector
CCT (K)
3000K 4-Step MacAdam Ellipse
Size / Dimension
560.00mm L x 18.00mm W
Configuration
Linear Light Strip
Height
3.80mm
Luminous Flux @ Current/Temperature
4605lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
1.35A