Image for SI-B8V251560WW is not available
SI-B8V251560WW
DigiKey Part Number
1510-SI-B8V251560WW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SI-B8V251560WW
Description
LED MOD M INFLUX LNR STRP 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module M inFlux White, Warm Linear Light Strip
Category
Temperature - Test
65°C
Manufacturer
Samsung Semiconductor, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
23V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
167 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
2.8A
Part Status
Obsolete
CRI (Color Rendering Index)
80
Type
LED Module
Viewing Angle
118°
Color
White, Warm
Size / Dimension
560.00mm L x 18.00mm W
CCT (K)
3000K
Height
5.50mm
Configuration
Linear Light Strip
Lens Type
Flat
Luminous Flux @ Current/Temperature
4300lm (Typ)
Base Product Number
Current - Test
1.12A