CL32B476MQJNNNE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 710
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
47 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CL32B476MQJNNNE
DigiKey Part Number
1276-CL32B476MQJNNNETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B476MQJNNNE
Description
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32B476MQJNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)