CL31A106KAHNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 221 780
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 312 658
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CL31A106KAHNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31A106KAHNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A106KAHNNWE
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31A106KAHNNWE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)