12063D106KAT2A
DigiKey Part Number
478-5331-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5331-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5331-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12063D106KAT2A
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12063D106KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)