CL21A225KAFNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 109 734
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 223 444
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
YAGEO
KYOCERA AVX
KEMET
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CL21A225KAFNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL21A225KAFNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A225KAFNNWE
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21A225KAFNNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)