CL10F225ZP8NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 42 051
2.2 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
CL10F225ZP8NNNC
DigiKey Part Number
1276-1821-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10F225ZP8NNNC
Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10F225ZP8NNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)