0603ZG225ZAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM15AV51A225ZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AV51A225ZTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AV51A225ZTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603ZG225ZAT2A
Description
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0603
Detailed Description
2.2 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603ZG225ZAT2A Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)