CL10C331JC8NNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Direct
TDK
In Stock: 7 375
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Datasheet
KYOCERA AVX
Upgrade
TDK
Upgrade
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C331JC8NNNC
DigiKey Part Number
1276-2274-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C331JC8NNNC
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C331JC8NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)