KGM15ACG2A331JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 13 834
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG2A331JM
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG2A331JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG2A331JM
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG2A331JM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)