CL05C470FB5NNNC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Direct
Murata Electronics
In Stock: 99 335
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Datasheet
YAGEO
KEMET
KEMET
In Stock: 487
TDK
YAGEO
47 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CL05C470FB5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1697-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C470FB5NNNC
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05C470FB5NNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)