71V67803S166PFG is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x14)
71V67803S166PFG
DigiKey Part Number
71V67803S166PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V67803S166PFG
Detailed Description
Clock Frequency
166 MHz
Access Time
3.5 ns
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)