R38-32.768-12.5-EXT-5PPM is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Raltron Electronics
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz ±5ppm Crystal 12.5pF 30 kOhms Cylindrical Can, Radial
R38-32.768-12.5-EXT-5PPM
DigiKey Part Number
2151-R38-32.768-12.5-EXT-5PPM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R38-32.768-12.5-EXT-5PPM
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
R38-32.768-12.5-EXT-5PPM Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.122" Dia (3.10mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.327" (8.30mm)