CO4305-33.333-EXT-T-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Ecliptek
In Stock: 1 919
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Diodes Incorporated
Taitien
Shenzhen SCTF Electronics
33.333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CO4305-33.333-EXT-T-TR
DigiKey Part Number
2151-CO4305-33.333-EXT-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO4305-33.333-EXT-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO4305-33.333-EXT-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CO4305-33.333-EXT-T-TR
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)