EC2645ETTS-33.333M TR
DigiKey Part Number
2773-EC2645ETTS-33.333MTR-ND - Tape & Reel (TR)
2773-EC2645ETTS-33.333MCT-ND - Cut Tape (CT)
2773-EC2645ETTS-33.333MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EC2645ETTS-33.333M TR
Description
OSC XO 33MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
18mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)