ERJ-S03F1103V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 19 117
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
110 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S03F1103V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S03F1103VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S03F1103VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S03F1103VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S03F1103V
Description
RES 110K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S03F1103V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)