ERJ-1GNF5101C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2 005
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 35 852
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
5.1 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film